Pulse-Eight usb cec

ROSA Linux - forum społeczności polskojęzycznej. Wszyscy zainteresowani i przyjaciele ROSA Desktop są mile widziani. Pytaj, wspieraj, zgłaszaj problemy i zapotrzebowania na pakiety oprogramowania. W miarę możliwości znajdziesz tutaj wsparcie w rozwiązaniu problemów technicznych z instalacją oraz użytkowaniem tej przyjaznej dla nowicjuszy dystrybucji Linuksa.
Ответить
Аватара пользователя
dareksmok
Сообщения: 301
Зарегистрирован: 27 июн 2013, 23:08
Operating system: ROSA Fresh R10 MATE - 64 bit
i5-4570 CPU @ 3.20GHz
NVIDIA GeForce GT 1030
8 GB RAM

Pulse-Eight usb cec

Сообщение dareksmok » 17 апр 2016, 23:15

Witam wszystkich, zakładam wątek w imieniu "jankodl" http://mdv.org.pl/forums/topic/pulse-ei ... post-3041l prosimy o pomoc :D




Witam.
Zakupiłem Pulse-Eight usb cec. Na Windows wszystko sprawnie działało, czyli urządzenie sprawne.
Po przejściu na system operacyjny Linux ROSA R6 i Linux ROSA R7 „Desktop Fresh” nie można w kodi 16 system – urządzenia wyjściowe – peryferia
ustawić parametrów cec okno jest nieaktywne
Sterowniki do Pulse-Eight usb cec libCEC 2.1.4 zainstalowane poprawnie
W konsoli, komenda cec-client -l
rafal@rafal-scaleo ~ $ cec-client -l
Found devices: 1

device: 1
com port: /dev/ttyACM0
vendor id: 2548
product id: 1002
firmware version: 4
firmware build date: Thu Dec 6 11:15:20 2012 +0000
type: Pulse-Eight USB-CEC Adapter

Wynik z konsoli po wpisaniu ldconfig -p | grep libcec

rafal-scaleo rafal # ldconfig -p | grep libcec
libcec.so.2 (libc6,x86-64) => /usr/lib64/libcec.so.2
libcec.so (libc6,x86-64) => /usr/lib64/libcec.so

A Kodi wyświetla przy starcie brak zainstalowanej biblioteki libcec w systemie.
I dalej jest nieaktywna zakładka PERYFERIA
Walczę z tym już miesiąc i dalej nic.
Trochę ostatnio kombinowałem i wykombinowałem.
Odinstalowałem aktualną wersję Kodi 16 i zainstalowałem to xbmc-13.2-1-rosa2014.1.x86_64 i wszystko pięknie zaczęło działać
Uaktywniła się zakładka z peryferia
Można sterować xbmc pilotem od telewizora. Po kilku minutach system stwierdził, że mam nieaktualny system, czy go zaktualizować? Ja uradowany bo wszystko sprawnie działa że TAK. I tu nagle zonk zaktualizował wersję xbmc-13.2-1-rosa2014.1.x86_64, do Kodi 16 i znowu lipa brak aktywnej zakładki peryferia i nie działa cec usb.
Czy xbmc po zmianie nazwy na Kodi przestał wspierać Pulse-Eight usb cec?
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu aby w systemie Linux ROSA R7 „Desktop Fresh” kodi wer. 16 uruchomić libcec.
W xbmc-13.2-1-rosa2014.1.x86_64 jest ok ,ale w Kodi wer. 14, 15, i 16 nie chce się uruchomić.
Pozdrawiam Rafał, jankodl.
ROSA Fresh R10 MATE - 64 bit

Ответить

Вернуться в «ROSA-Polska»