Rosa 12.2 i uruchamianie z płyty DVD

ROSA Linux - forum społeczności polskojęzycznej. Wszyscy zainteresowani i przyjaciele ROSA Desktop są mile widziani. Pytaj, wspieraj, zgłaszaj problemy i zapotrzebowania na pakiety oprogramowania. W miarę możliwości znajdziesz tutaj wsparcie w rozwiązaniu problemów technicznych z instalacją oraz użytkowaniem tej przyjaznej dla nowicjuszy dystrybucji Linuksa.
Ответить
GLwolf
Сообщения: 73
Зарегистрирован: 15 авг 2013, 14:58
Operating system: ROSA Desktop Fresh R11 for x64
Откуда: Poland

Rosa 12.2 i uruchamianie z płyty DVD

Сообщение GLwolf » 15 апр 2022, 19:07

Hej,

w zasadzie to głupie pytanie. Jak wypalić wersje 12.2 LXQt, żeby instalację uruchomić z płyt DVD? Bo próbowałem już różnych sposobów i nie umiem. Ostatnia wersja jaka mi startuje to wersja 12. Próżniejsze już nie. Obrazy pobrałem bez błędów. Czy ja musze mieć jakiś specjalny program? Czy powyżej 12 już nie wspierają takiej instalacji.

Po wypaleniu płyty i uruchomieniu kompa pojawia się tylko komunikat "uruchamianie z płyty DVD/CD" o koniec. Za nic nie chce wystartować. Myślałem, że to problem z napędem.. ale mam nowy i jest to samo.

Z ciekawości pobrałem obraz OpenMDV 4.3 wypaliłem i wystartował bez problemów.
Вложения
Przechwytywanie_2.PNG
Przechwytywanie_1.PNG
Linux Blaszak 5.4.40-generic-1rosa-x86_64 #1 SMP PREEMPT Sun May 10 18:31:08 UTC 2020 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

Ответить

Вернуться в «ROSA-Polska»