Wielkość czcionki w GTK2 i GTK3

ROSA Linux - forum społeczności polskojęzycznej. Wszyscy zainteresowani i przyjaciele ROSA Desktop są mile widziani. Pytaj, wspieraj, zgłaszaj problemy i zapotrzebowania na pakiety oprogramowania. W miarę możliwości znajdziesz tutaj wsparcie w rozwiązaniu problemów technicznych z instalacją oraz użytkowaniem tej przyjaznej dla nowicjuszy dystrybucji Linuksa.
Ответить
Аватара пользователя
Norbi
Сообщения: 53
Зарегистрирован: 08 янв 2014, 01:44
Operating system: Rosa Fresh R11 x64
Откуда: USA

Wielkość czcionki w GTK2 i GTK3

Сообщение Norbi » 12 ноя 2021, 20:14

Tak z ciekawości zainstalowałem Rosę Fresh 11, dawno nie używałem tej dystrybucji .... niby wszystko w porządku ale zauważyłem problem ze zmianą wielkości czcionki w Firefox czy Thunderbird. Próba zmiany wielkości w ustawieniach samych programów nic nie dają. Próba zmiany wielkości czcionki w plikach /etc/gtk-2.0/gtkrc czy /etc/gtk3/settings.ini też nic nie dają. Trzecia możliwość to zmiana w Konfiguracja Pulpitu-Wygląd programów-GTK-Czcionka tym bardziej nic nie daje. Tutaj pomino zmiany wielkości czcionki i kliknięciu Zastosuj a następnie zamknięciu okna o ponownym jego otworzeniu wielkośc czcionki wraca do wartości domyślnej (10). Ponowna zmiana na 12, zastosowanie, zamknięcie i otworzenie okna ..... i znowu 10. Jakieś pomysły?
Linux is funny :)

Аватара пользователя
Norbi
Сообщения: 53
Зарегистрирован: 08 янв 2014, 01:44
Operating system: Rosa Fresh R11 x64
Откуда: USA

Wielkość czcionki w GTK2 i GTK3

Сообщение Norbi » 22 ноя 2021, 16:15

215 wyświetleń i nikt nie wiej jak zmusić system żeby powiększył czcionkę?
Linux is funny :)

Dharman
Сообщения: 75
Зарегистрирован: 11 июн 2013, 11:59
Operating system: Rosa desktop.Fresh r10 KDE, Plasma, x64

Wielkość czcionki w GTK2 i GTK3

Сообщение Dharman » 31 мар 2022, 01:50

Pewnie wszyscy przez Ctrl + powiększają, a przez Ctrl - zmniejszają wielkość czcionki. Takie teraz zwyczaje są... ;-)

Аватара пользователя
Norbi
Сообщения: 53
Зарегистрирован: 08 янв 2014, 01:44
Operating system: Rosa Fresh R11 x64
Откуда: USA

Wielkość czcionki w GTK2 i GTK3

Сообщение Norbi » 31 мар 2022, 03:35

No tak, racja ..... tylko to nie jest wyjście z sytuacji.
Linux is funny :)

Ответить

Вернуться в «ROSA-Polska»