Kilka uwag na temat ROSA FRESH PLASMA.R7

ROSA Linux - forum społeczności polskojęzycznej. Wszyscy zainteresowani i przyjaciele ROSA Desktop są mile widziani. Pytaj, wspieraj, zgłaszaj problemy i zapotrzebowania na pakiety oprogramowania. W miarę możliwości znajdziesz tutaj wsparcie w rozwiązaniu problemów technicznych z instalacją oraz użytkowaniem tej przyjaznej dla nowicjuszy dystrybucji Linuksa.
Ответить
Аватара пользователя
NoRobot
Сообщения: 79
Зарегистрирован: 27 мар 2016, 23:10
Operating system: Linux ROSA KDE R8 X86_64
Откуда: Pod lasem

Kilka uwag na temat ROSA FRESH PLASMA.R7

Сообщение NoRobot » 01 авг 2016, 13:17

Z uwagi na to, że nikt nie pokwapił się z konkretną odpowiedzią na mojego posta dotyczącego przejścia z KDE4 na plasma5 http://forum.rosalab.ru/en/viewtopic.php?f=49&t=7322, postanowiłem zainstalować ROSA FRESH PLASMA R7.
Zastanowiło mnie to, że:
1. instalator nie przewidywał języka polskiego (?)
2. Po zainstalowaniu polskich pakietów językowych Firefox oraz Tunderbird są nadal z angielskim interfejsem.
3. Najbardziej dokuczliwy jest przymus każdorazowego wpisywania hasła do portfela kdewallet, bo inaczej nie ma połączenia z internetem via Wi-Fi. Dlaczego w wersji ROSA FRESH KDE wystarczy raz wpisać hasło dostępu do sieci Wi-Fi, a w PLASMA jest taka uciążliwość? W manjaro poradzili sobie z tym problemem i nie ma przymusu stosowania żadnego portfela. System bez problemów łączy się z siecią.

Mam nadzieję, że ktoś z developerów zaszczyci nasze Forum swoją obecnością i zechce przeczytać mojego posta i odpowiedzieć na niego. Ja znam język rosyjski i potrafię przeczytać ze zrozumieniem rosyjskie teksty, co powinno ułatwić sprawę komunikacji.

Аватара пользователя
Алзим
Сообщения: 4522
Зарегистрирован: 18 июн 2015, 11:57
Operating system: ROSA Desktop Fresh R11
Откуда: Интернет

Re: Kilka uwag na temat ROSA FRESH PLASMA.R7

Сообщение Алзим » 01 авг 2016, 13:25

3. kdewallet должны вроде удалить из новых сборок.
Я не разработчик и точно не знаю.

А вообще, уже идёт полным ходом подготовка к релизу R8 и сейчас разработчики больше заняты им. http://forum.rosalab.ru/viewtopic.php?f=53&t=7321

Аватара пользователя
NoRobot
Сообщения: 79
Зарегистрирован: 27 мар 2016, 23:10
Operating system: Linux ROSA KDE R8 X86_64
Откуда: Pod lasem

Re: Kilka uwag na temat ROSA FRESH PLASMA.R7

Сообщение NoRobot » 01 авг 2016, 13:47

Ja miałem zainstalowaną ROSA.FRESH.PLASMA.R8.15631.b. i tam jest ten sam problem z kdewallet. Myślałem, że w stabilnej wersji ROSA FRESH PLASMA.R7 nie będzie tego problemu.

Аватара пользователя
Алзим
Сообщения: 4522
Зарегистрирован: 18 июн 2015, 11:57
Operating system: ROSA Desktop Fresh R11
Откуда: Интернет

Re: Kilka uwag na temat ROSA FRESH PLASMA.R7

Сообщение Алзим » 01 авг 2016, 13:51

Я позавчера PLASMA ставил отсюда: http://mirror.yandex.ru/rosa/rosa2014.1 ... .Fresh.R8/
У меня проблем с kdewallet нет.

Аватара пользователя
NoRobot
Сообщения: 79
Зарегистрирован: 27 мар 2016, 23:10
Operating system: Linux ROSA KDE R8 X86_64
Откуда: Pod lasem

Re: Kilka uwag na temat ROSA FRESH PLASMA.R7

Сообщение NoRobot » 01 авг 2016, 14:05

Dziękuję :)

Ściągam i instaluję.

Już zainstalowałem! Jest super! 8)

Ответить

Вернуться в «ROSA-Polska»